Abumatic Max STX från välkända Abu Garcia är en komplett fiskeutrustning med en inkapsladrulle. Spöet är byggt på en stark kolfiberklinga med mycket känsla och som är utrustad med bl.a EVA-handtag och rostfria spöringar med titaniuminlägg. Rullen i sin tur är försedd med tre kullager, mjuk och stark broms samt att den är påspolad med Berkley Trilene XL nylonlina. En perfekt utrustning för nostalgikern som vill ha en Abumatic rulle eller för barn som har svårt för att kasta med en vanlig haspelrulle. Man kan enkelt byta sida på veven vilket gör att denna utrustning fungerar för både höger- och vänsterhänta sportfiskare. Just denna utrustning är väldigt mångsidig och fungerar utmärkt för blandat fiske i både insjöar och längst våra kuster.
Kinetic Beaster CT Combo är en haspelutrustning där spöet är tredelat vilket gör denna utrustning smidig vid transport och lättare att förvara. Kinetic Beaster erbjuder en pålitlig haspelutrustning med ett kolfiberspö som ger långa och precisa kast och en haspelrulle med silkeslen gång, 4+1 rostfria kullager och en aluminiumspole. Rullen levereras påspolad med flätlina direkt ifrån fabrik, så man behöver inte tänka på att sätta på en egen fiskelina. Detta är en prisvärd och riktigt bra fiskeutrustning som fungerar utmärkt för både söt- och saltvattensfiske! Just denna modell av Beaster CL Combo passar perfekt för fisket i insjöar i jakten på abborre, regnbåge, öring m.m.
Ifish X-Wand är en spinnutrustning med inkapsladrulle som är speciellt framtagen för barn och ungdomar. Spöet är 150cm långt och tillverkat av glasfiber vilket gör att det klarar av den tuff hantering. EVA handtaget har ett snyggt kamouflagemönster och den inkapsladerullen kommer påspolad med nylonlina. Denna utrustning är lämplig för beten upp till 15 gram och passar utmärkt för blandat fiske efter diverse arter i både söt- och saltvatten.
Ifish Powercast är en väldigt prisvärd spinnutrustning med inkapsladrulle. Här får du ett slitstarkt fiskespö som är byggt på en glasfiberklinga och som är utrustat med bl.a. ett greppvänligt EVA-handtag och tåliga Dynaflo spöringar. Rullen i sin tur är en gedigen inkapsladrulle med metallkåpa, 2 kullager, roterande linförare och som kommer påspolad med nylonlina. Här får du en stryktålig fiskeutrustning som fungerar lika bra oavsett om fisketuren går till insjön, havet eller älven.
898,00 kr599,00 kr
Kakor (cookies) hjälper oss att tillhandahålla våra tjänster. Genom att använda våra tjänster accepterar du att vi behöver använda cookies.